Furuno FCV-588 Balık Bulucu
Furuno FCV-588 Balık Bulucu

Furuno FCV-588 Balık Bulucu (05454)

Fiyat : ₺41.406,65(KDV Dahil)
₺6.901,11 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt

Ürün ile birlikte ayna (transducer) gönderilmemektedir, ayna ayrıca satın alınmalıdır.

Furuno FCV-588 8.4" TFT LCD Renkli Ekran Yüksek Çözünürlüklü Ve Yeni NesilRezBoostT
 
Fantastik netlik ve Devrimci FURUNO'nun Rez BoostT Teknolojisi!
 
Artan çözünürlük ve dip yapı balık hedeflerinin ayrımı Furuno'nuntescilli RezBoostT teknolojisi! ile tanışın.Kompakt dar bant dönüştürücüyü kullanarak, geliştirilmiş yüksek kaliteli görüntü çözünürlüğü ile artırılmışhedef ayrımı teknolojisi. 
 
RezBoostT, Geleneksel dar bant dönüştürücüleri kullanarak çözünürlük ve hedef ayrımını artırır. FURUNO tarafındangeliştirilen devrimniteliğinde yeni bir sinyal işleme teknolojisidir. Deniz dibine yakın bireyselve yem balıklarının hedefte daha iyi ayrım edebilmenizi sağlayan yüksek birteknolojidir. RezBoostT teknolojisi ile ACCU FISHT özelliğini bir arada kullanarak daha yüksek ve keskin görsellik ile yüksek çözünürlük eldeetmektedir.  
 
ACCU FISHT - Özelliği ile son Dijital teknolojiye dayalı benzersizbir balık boyutu analizörü
 
Furuno ACCU-FISH sayesinde tek tek olan balıkların boyunu cm olarak ister balık sembolleri ile, isterseniz orjinal eko şeklinde görebilirsiniz. Hatta Orjinal ekoları yuvarlak veya kare şeklinde göstertebilirsiniz. 
 
Algılanan eko ve balık sembolleri işareti ile balık yankılarını ekranda balık yada sembol olarak gösterir. Yeni başlayanlar için daha eğlenceli bir balıkçılık deneyimi için ekrandaki balık hedeflerini tanımlamak için acemi bir kullanıcı için en büyük bir yardımcıdır.Balık işaretleri iki tip olarak seçilebilir. Seçim kare ve daire olarak seçilebilir. iki farklı boyutta görüntülenen balık sembolleri, balıkçıların balık hedeflerini belirlemesinde harika bir yardımcıdır. Bu özellik (Büyük 50cm Küçük 10~49 cm) arasındaki balıklar içindir.
 
Furuno BDS ( Dip Ayırımı)  Furuno Navnet 3D balık bulucu modelinde olan bu fonksiyon ilk olarak tek başına balık bulucu modellerinden FCV588 modelinde görülmektedir. Dip ayırımı dip ekolarını sertlik kategorisini analiz ederek 4 durumdan birini seçer(kayalık, çakıl, kumluk, çamur) ve sonuçları renkli grafiklerle gösterir. İki çeşit dip ayırımı vardır.
 
FCV 588 ekranını polarize güneş gözlüğü takan birinin dahi net bir ekran görüntüsü görebilmektedir.
 
Furuno FCV588 LCD ekrani poloroid gözlüklerde bile görünebilen ekrana sahiptir. Diğer cihazlarda ekrana bakış açısı artıkça ekran gözükmez, fakat FCV588'de bu sorun çözülmüştür.
Ayrıca 800 candela LCD ekranı ile FCV 588 güneş ışığı altında dahi çok rahat görünebilir.
Furuno FCV-588'de gain ayarları değiştirildiğinde, yeni gain ayarları bütün ekrana uygulanır.
White Line - Beyaz çizgi özelliği ile dip yataklarda yatan balıkların daha net ve ayrıntılı olarak ayırt etmenize yardımcı bir özelliğe sahiptir.
 
Bu fonksiyon beyaz çizgi işlevi deniz alt yataklarında bulunan balıkları beyaz hat fonksiyonu ile daha kolay ayırt etmenizi sağlar. Bu fonksiyon yanlızca dip yapıyı ayırt etmeyip alt dip ile bir seviyedeki balıkların daha ayrıntılı dip okunmasını sağlamaktadır. Bu fonksiyonun ayarları %0~%100 arasında 1. aralıkta tutulmalı ve çizgi kalınlık değerleri yüksek olmalıdır.
 
Yapılandırılabilir alarm fonksiyonları (Derinlik, Balık yankıları VS.)
 
FCV-588, Alarm fonksiyonlarında sığ su için ayarlanan derinliğe yaklaştığınızda ve balık uyarısı için balık alarmı bireysel yada tek gezen bir balık yankısının yansıdığında ekranda yanıp sönerek ve sesli olarak kullanıcısını ikaz eder. Ayrıca entegre edilmiş su ısısı ölçer, belirlenen su derinliğine ulaşıldığında ve bunun gibi bir çok arayüzler ile adapte edilebilir.
Pos-processing özelliği ile direk işleme kazanç kontrolü ile ekrandaki tüm yankılara uygular.
 
Geleneksel kazanç kontrolleri ile, değişik kazanç ayarlarındaki bir değişiklik uygulandığında yanlızca yeni yankılar için yapılır. Bu ayar şimdi FCV-588,de kazanç işlemci kontrolü sayesinde ekrana yansıyan tüm yankılara otomatik olarak yansıtır. Bu değişiklikleri otomatik olarak hem mevcut yankılara hemde yeni yankılara uygular böylece doğru kazanç ayarını hızlı ve kolayca yaparak kullanıcısına rahatlık sağlamaktadır.
 
Genel Teknik Özellikleri
Ekran : 8.4 -inç TFT renkli LCD
Çözünürlük : 480x640 piksel
Parlaklık : 800 candela
Renk Sunumu : 64
 
Su Geçirmezlik : IP56
Elektrik : DC 12-24V
Güç Sartfiyatı : 13 Watt
Boyutları : 170(boy)x 170(en) x 106(derinlik) mm
 
Balık Bulucu Özellikleri
 
Frekans : 50/200 kHz
Çıkış Gücü : 600 Watt 1kW
Derinlik : 1200 m
Kaydırma : 1200 m
Resim hızı : (4/1,2/1, 1/1, 1/4, 1/8, 1/16, Dur)
Ekran Modları : Çift Frekans, ACCU-FISHT, RezBoostTDibe Zoom vs..
DSP Filtresi : Var
Pulse Oranı : 3000