Furuno Balık Bulucu Fcv-628
Furuno Balık Bulucu Fcv-628

Furuno Balık Bulucu Fcv-628 (05452)

Fiyat : ₺19.454,65(KDV Dahil)
₺3.242,44 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt

Furuno FCV-628 5.7" TFT LCD Renkli Ekran Yüksek Çözünürlüklü Ve Yeni Nesil RezBoostT

Teknolojisine Sahip 600w Çıkışlı Balık Bulucu

Not: Ayna fiyata dahil değildir.

 

Fantastik Netlik ve Devrimci FURUNO' nun RezBoostT Teknolojisi!

Artan çözünürlük ve dipteki balık hedeflerinin ayrımı Furuno' nun tescilli RezBoostT teknolojisi! ile tanışın. Kompakt dar bant dönüştürücüyü kullanarak, geliştirilmiş yüksek kaliteli görüntü çözünürlüğü ile artırılmış hedef ayrımı teknolojisi. 

RezBoostT

RezBoostT, Geleneksel dar bant dönüştürücüleri kullanarak çözünürlük ve hedef ayrımını artırır. FURUNO tarafından geliştirilen devrim niteliğinde yeni bir sinyal işleme teknolojisidir. Deniz dibine yakın bireysel ve yem balıklarının hedefte daha iyi ayrım edebilmenizi sağlayan yüksek bir teknolojidir. RezBoostT teknolojisi ile ACCU-FISHT özelliğini bir arada kullanarak daha yüksek ve keskin görsellik ile yüksek çözünürlük elde etmektedir.  

ACCU-FISHT - Özelliği ile son dijital teknolojiye dayalı benzersiz bir balık boyutu analizörü

Furuno ACCU-FISH sayesinde tek tek olan balıkların boyunu cm olarak, ister balık sembolleri ile, isterseniz orjinal eko şeklinde görebilirsiniz. Hatta Orjinal ekoları yuvarlak veya kare şeklinde gösterebilirsiniz. 

Algılanan eko ve balık sembolleri işareti ile balık yankılarını ekranda balık yada sembol olarak gösterir. Yeni başlayanlar için daha eğlenceli bir balıkçılık deneyimi için ekrandaki balık hedeflerini tanımlamak için acemi bir kullanıcı için en büyük bir yardımcıdır. Balık işaretleri iki tip olarak seçilebilir. Seçim kare ve daire olarak seçilebilir. İki farklı boyutta görüntülenen balık sembolleri, balıkçıların balık hedeflerini belirlemesinde harika bir yardımcıdır. Bu özellik (Büyük 50 cm-Küçük 10~49 cm) arasındaki balıklar içindir.

FCV-628 BDS Dip Ayrımı

Furuno BDS ( Dip Ayırımı)  Furuno Navnet 3D balık bulucu modelinde olan bu fonksiyon ilk olarak tek başına balık bulucu modellerinden FCV-628 modelinde görülmektedir. Dip ayırımı dip ekolarını sertlik kategorisini analiz ederek 4 durumdan birini seçer(kayalık, çakıl,kumluk, çamur) ve sonuçları renkli grafiklerle gösterir. İki çeşit dip ayırımı vardır.

FCV-628 ekranını polarize güneş gözlüğü takan birinin dahi net bir ekran görüntüsü görebilmektedir.

Furuno FCV-628 LCD ekrani poloroid gözlüklerde bile görünebilen ekrana sahiptir. Diğer cihazlarda ekrana bakış açısı artıkça ekran gözükmez, fakat FCV-628 'de bu sorun çözülmüştür.

Ayrıca 800 candela LCD ekranı ile FCV-628 güneş ışığı altında dahi çok rahat görünebilir.

Furuno FCV-628' de gain ayarları değiştirildiğinde, yeni gain ayarları bütün ekrana uygulanır.

White Line - Beyaz çizgi özelliği ile dip yataklarda yatan balıkların daha net ve ayrıntılı olarak ayırt etmenize yardımcı bir özelliğe sahiptir.

Bu fonksiyon beyaz çizgi işlevi deniz alt yataklarında bulunan balıkları beyaz hat fonksiyonu ile daha kolay ayırt etmenizi sağlar. Bu fonksiyon yanlızca dip yapıyı ayırt etmeyip alt dip ile bir seviyedeki balıkların daha ayrıntılı dip okunmasını sağlamaktadır. Bu fonksiyonun ayarları %0~%100 arasında 1. aralıkta tutulmalı ve çizgi kalınlık değerleri yüksek olmalıdır.

Yapılandırılabilir alarm fonksiyonları (Derinlik, Balık yankıları VS.)

FCV-628, Alarm fonksiyonlarında sığ su için ayarlanan derinliğe yaklaştığınızda ve balık uyarısı için balık alarmı bireysel yada tek gezen bir balık yankısının yansıdığında ekranda yanıp sönerek ve sesli olarak kullanıcısını ikaz eder. Ayrıca entegre edilmiş su ısısı ölçer,belirlenen su derinliğine ulaşıldığında ve bunun gibi bir çok arayüzler ile adapte edilebilir.

Pos-processing özelliği ile direk işleme kazanç kontrolü ile ekrandaki tüm yankılara uygular.

Geleneksel kazanç kontrolleri ile,değişik kazanç ayarlarındaki bir değişiklik uygulandığında yalnızca yeni yankılar için yapılır. Bu ayar şimdi FCV-628' de kazanç işlemci kontrolü sayesinde ekrana yansıyan tüm yankılara otomatik olarak yansıtır. Bu değişiklikleri otomatik olarak hem mevcut yankılara hemde yeni yankılara uygular böylece doğru kazanç ayarını hızlı ve kolayca yaparak kullanıcısına rahatlık sağlamaktadır.

 Genel Teknik Özellikleri

Ekran

5.7-inç TFT renkli LCD

Çözünürlük

480x6400 piksel

Parlaklık

800 candela

Renk Sunumu

64

Su Geçirmezlik

IP56

Elektrik

DC 12-24V

Güç Sartfiyatı

13 Watt

Boyutları

170(boy)x 170(en) x 106(derinlik) mm

Balık Bulucu Özellikleri

 

Frekans

50/200 kHz

Çıkış Gücü

600 Watt

Derinlik

1200 m

Kaydırma

1200 m

Resim hızı

(4/1,2/1, 1/1, 1/4, 1/8, 1/16, Dur)

Ekran Modları

Çift Frekans, ACCU-FISHT, RezBoostTDibe Zoom vs..

DSP Filtresi

Var

Pulse Oranı

3000